Susumu RG1005V-1870-W-T5
RG1005V-1870-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-1870-W-T5
Brief Description
RES SMD 187 OHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-1870-W-T5.pdf
Availability of RG1005V-1870-W-T5
QUANTITY
RG1005V-1870-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-1870-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005V-1870-W-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)187
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-1870-W-T5
Related LinksRG1005V-, RG1005V-1870-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-1870-W-T5 Details Description
Related parts for RG1005V-1870-W-T5
CONN HEADER 146POS DUAL 1MM SMD datasheet.pdf
OSC XO 133.333333MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWY 80POS DL GOLD datasheet.pdf
KIT DEMO V850ES JG3L UPD70F3738 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 500V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf