Susumu RG1005V-1910-W-T5
RG1005V-1910-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-1910-W-T5
Brief Description
RES SMD 191 OHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-1910-W-T5.pdf
Availability of RG1005V-1910-W-T5
QUANTITY
RG1005V-1910-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-1910-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005V-1910-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)191
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-1910-W-T5
Related LinksRG1005V-, RG1005V-1910-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-1910-W-T5 Details Description
Related parts for RG1005V-1910-W-T5
RES SMD 1.43K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC FILTER LP 5TH ORDER 16-SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 4V 10% 2824 datasheet.pdf
LED SUPPLY CC BUCK 32V 1A datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
OSC XO 16.384MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
TXRX LIN SBC 5V 8DFN datasheet.pdf