Susumu RG1005V-1960-C-T10
RG1005V-1960-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-1960-C-T10
Brief Description
RES SMD 196 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-1960-C-T10.pdf
Availability of RG1005V-1960-C-T10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005V-1960-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-1960-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005V-1960-C-T10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)196
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-1960-C-T10
Related LinksRG1005V-1, RG1005V-1960-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-1960-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005V-1960-C-T10
CAP 1.5F -20% +80% 2.5V T/H datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFG15A/AF15/AFE15T datasheet.pdf
CALIBRE TYPE K datasheet.pdf
RES SMD 10.2 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 6.5MHZ RRO 8UTDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 5VOUT 25W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 22MM datasheet.pdf
DX VCC DUAL .100 DP DE datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
TELEPHONE MASTER MODULE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 22POS SKT datasheet.pdf