Susumu RG1005V-2210-B-T5
RG1005V-2210-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-2210-B-T5
Brief Description
RES SMD 221 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-2210-B-T5.pdf
Availability of RG1005V-2210-B-T5
QUANTITY
RG1005V-2210-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-2210-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005V-2210-B-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-2210-B-T5
Related LinksRG1005V-, RG1005V-2210-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-2210-B-T5 Details Description
Related parts for RG1005V-2210-B-T5
RES SMD 820 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 14-TSSOP datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 36KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
CAP CER 390PF 100V 1% BP 1206 datasheet.pdf
IDT OPT D MALE 22AWG 15SAU 9CKT datasheet.pdf
RES 10 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 53.6 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf