Susumu RG1005V-2430-C-T10
RG1005V-2430-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-2430-C-T10
Brief Description
RES SMD 243 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-2430-C-T10.pdf
Availability of RG1005V-2430-C-T10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005V-2430-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-2430-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005V-2430-C-T10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)243
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-2430-C-T10
Related LinksRG1005V-2, RG1005V-2430-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-2430-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005V-2430-C-T10
FILTER POWER LINE EMI FAST 6A datasheet.pdf
RES SMD 475K OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN TERM BLK 3POS 3.5MM R/A BK datasheet.pdf
SPARE KNIFE FOR STRIPPING TOOL datasheet.pdf
CAP CER 100PF 25V S2H 0201 datasheet.pdf
BLUE BACKLITE 100SQ. MM datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
64 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 10% 250V RADIAL datasheet.pdf
3300UF 450V 76X146MM 105C 5000H datasheet.pdf