Susumu RG1005V-2430-W-T1
RG1005V-2430-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-2430-W-T1
Brief Description
RES SMD 243 OHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-2430-W-T1.pdf
Availability of RG1005V-2430-W-T1
QUANTITY
RG1005V-2430-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-2430-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005V-2430-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)243
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-2430-W-T1
Related LinksRG1005V-, RG1005V-2430-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-2430-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005V-2430-W-T1
DIODE ARRAY SCHOTTKY 35V D618SM datasheet.pdf
BATTERY PK S-HD 4.5V C SIZE ZINC datasheet.pdf
MKR WIRE CLIP ON B/W 300 PC datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS R/A T/H TIN datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 1A SOD323F datasheet.pdf