Susumu RG1005V-2611-B-T5
RG1005V-2611-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-2611-B-T5
Brief Description
RES SMD 2.61KOHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-2611-B-T5.pdf
Availability of RG1005V-2611-B-T5
QUANTITY
RG1005V-2611-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-2611-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005V-2611-B-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.61k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-2611-B-T5
Related LinksRG1005V-, RG1005V-2611-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-2611-B-T5 Details Description
Related parts for RG1005V-2611-B-T5
TXRX MMF SFP GBE/FC BAIL DELATCH datasheet.pdf
SWTCH TOP RLLER PLNGER OPER HEAD datasheet.pdf
FUSE PTC RESETTABLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
RES 422K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB datasheet.pdf
LAMP MAG 3 DIOPTER 115V 78 LEDS datasheet.pdf
CAP FILM 1.1NF 3.5% 1600VDC RAD datasheet.pdf