Susumu RG1005V-2741-P-T1
RG1005V-2741-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-2741-P-T1
Brief Description
RES SMD 2.74K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-2741-P-T1.pdf
Availability of RG1005V-2741-P-T1
QUANTITY
RG1005V-2741-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-2741-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005V-2741-P-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.74k
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-2741-P-T1
Related LinksRG1005V-, RG1005V-2741-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-2741-P-T1 Details Description
Related parts for RG1005V-2741-P-T1
TOPFET LOGIC LVL 50V TO220AB datasheet.pdf
CAP CER 22UF 4V X5R 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN TERMINATOR BMR 75 OHM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS PIN datasheet.pdf
MOUNT TRUCK RG58A 17' UHFM datasheet.pdf
RES SMD 402 OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A TO220-7 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.59-5.1V 15W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 15, 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf