Susumu RG1005V-3830-D-T10
RG1005V-3830-D-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-3830-D-T10
Brief Description
RES SMD 383 OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-3830-D-T10.pdf
Availability of RG1005V-3830-D-T10
QUANTITY
RG1005V-3830-D-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-3830-D-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005V-3830-D-T10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)383
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-3830-D-T10
Related LinksRG1005V-3, RG1005V-3830-D-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-3830-D-T10 Details Description
Related parts for RG1005V-3830-D-T10
IDC CABLE - MSD60K/MC60F/MCS60K datasheet.pdf
CONN RECEPT 8 POS GOLD BLK PCB datasheet.pdf
IC CABLE DVR DUAL DGTL 16-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 10V NP0 0805 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 3.3V 20W datasheet.pdf
PLUG HOUSING 3W MQS datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 30"L X 24"W datasheet.pdf
LIGHT PIPE 7MM RND LENS 30.0" datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DP3T 6A 125V datasheet.pdf