Susumu RG1005V-4870-C-T10
RG1005V-4870-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-4870-C-T10
Brief Description
RES SMD 487 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-4870-C-T10.pdf
Availability of RG1005V-4870-C-T10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005V-4870-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-4870-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005V-4870-C-T10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)487
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-4870-C-T10
Related LinksRG1005V-4, RG1005V-4870-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-4870-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005V-4870-C-T10
FUSE GLASS 250MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
FUSE GLASS 6.5A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZ11 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 18POS SKT datasheet.pdf
IC LPDDR SDRAM 2GBIT VFBGA datasheet.pdf
RJI KAB 1XIP20 GEW270 22/7 1 datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER GREEN datasheet.pdf
RES SMD 90.9 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf