Susumu RG1005V-6490-W-T5
RG1005V-6490-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-6490-W-T5
Brief Description
RES SMD 649 OHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-6490-W-T5.pdf
Availability of RG1005V-6490-W-T5
QUANTITY
RG1005V-6490-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-6490-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005V-6490-W-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)649
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-6490-W-T5
Related LinksRG1005V-, RG1005V-6490-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-6490-W-T5 Details Description
Related parts for RG1005V-6490-W-T5
HEAT SINK 45MM X 45MM X 9.5MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
FUSE CLASS J INDCTR T/D 15A 600V datasheet.pdf
RES 1.78K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 280K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB datasheet.pdf
RES SMD 806 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CRYSTAL 14.31818 MHZ datasheet.pdf
CRYSTAL 19.660800 MHZ datasheet.pdf
680UF 63V 18X30MM 105C 10000H datasheet.pdf