Susumu RG1005V-6650-C-T10
RG1005V-6650-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-6650-C-T10
Brief Description
RES SMD 665 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-6650-C-T10.pdf
Availability of RG1005V-6650-C-T10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005V-6650-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-6650-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005V-6650-C-T10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)665
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-6650-C-T10
Related LinksRG1005V-6, RG1005V-6650-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-6650-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005V-6650-C-T10
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES SMD 357K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 BRASS 12MM datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 70V 200MA SOT23-3 datasheet.pdf
CONN STACKER 72POS 0.100" T/H datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A 24-DIP datasheet.pdf
SC 3.81/20/90G 3.2SN OR BX datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 117MA 7.45 OHM datasheet.pdf