Susumu RG1005V-6810-C-T10
RG1005V-6810-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-6810-C-T10
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 681 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-6810-C-T10.pdf
Availability of RG1005V-6810-C-T10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005V-6810-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-6810-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005V-6810-C-T10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-6810-C-T10
Related LinksRG1005V-6, RG1005V-6810-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-6810-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005V-6810-C-T10
TRANS NPN 25V 1A TO-92NL datasheet.pdf
CONN RCPT CPC 4POS PANEL MT REV datasheet.pdf
TURNEX SR GRIP .700-.850" 8.5" datasheet.pdf
RES 20 OHM 100W 5% TO247 datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 15W +/-5V 1.5A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
QK DISC UNIV MAT TRIM KIT 18"X66 datasheet.pdf
CAP POLYMER 220UF 20% 25V T/H datasheet.pdf