Susumu RG1005V-6810-W-T1
RG1005V-6810-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-6810-W-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 681 OHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-6810-W-T1.pdf
Availability of RG1005V-6810-W-T1
QUANTITY
RG1005V-6810-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-6810-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005V-6810-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-6810-W-T1
Related LinksRG1005V-, RG1005V-6810-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-6810-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005V-6810-W-T1
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS R/A TIN SMD datasheet.pdf
TRANS PNP 20V 6.2A SOT89 datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 3POS datasheet.pdf
CONN RCPT 5 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CBL RIBN 34COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
IPD M12 SHLD 3W SPST 2M datasheet.pdf