Susumu RG1005V-6810-W-T1
RG1005V-6810-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-6810-W-T1
Brief Description
RES SMD 681 OHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-6810-W-T1.pdf
Availability of RG1005V-6810-W-T1
QUANTITY
RG1005V-6810-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-6810-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005V-6810-W-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-6810-W-T1
Related LinksRG1005V-, RG1005V-6810-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-6810-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005V-6810-W-T1
IC VREF SHUNT 5V SOT23 datasheet.pdf
IC ADC 8-BIT 1MSPS 16CH 38TSSOP datasheet.pdf
090III 2P PLUG ASSY datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A TSC75-6 datasheet.pdf
TAPE PTFE GLASS CLOTH 1/2" X 5YD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 152 TYP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR AD2S1210 datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 200A datasheet.pdf
RES SMD 0.75 OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf