Susumu RG1005V-751-B-T5
RG1005V-751-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-751-B-T5
Brief Description
RES SMD 750 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-751-B-T5.pdf
Availability of RG1005V-751-B-T5
QUANTITY
RG1005V-751-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-751-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005V-751-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)750
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-751-B-T5
Related LinksRG1005V-, RG1005V-751-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-751-B-T5 Details Description
Related parts for RG1005V-751-B-T5
TRANS PREBIAS PNP 250MW SOT883 datasheet.pdf
RES SMD 4.3K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
76361-15-MODJACK datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 6800PF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZE16 datasheet.pdf
CABLE TIE STANDARD:NYL BLACK W/ datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20A 100V TO-262 datasheet.pdf