Susumu RG1005V-911-B-T5
RG1005V-911-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-911-B-T5
Brief Description
RES SMD 910 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-911-B-T5.pdf
Availability of RG1005V-911-B-T5
QUANTITY
RG1005V-911-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-911-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005V-911-B-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-911-B-T5
Related LinksRG1005V-, RG1005V-911-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-911-B-T5 Details Description
Related parts for RG1005V-911-B-T5
CABLE I/O TO PCB RCPT LSZH 3M datasheet.pdf
RES SMD 511 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONN MMCX JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
CABLE 20COND 18AWG BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 19POS THRUHL datasheet.pdf
WPG-M16 CABLE GLAND PA BLA datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 1A SYNC 8MSOP datasheet.pdf