Susumu RG1608N-1022-C-T5
RG1608N-1022-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1022-C-T5
Brief Description
RES SMD 10.2K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1022-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-1022-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-1022-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1022-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1022-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.2k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1022-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1022-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1022-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-1022-C-T5
IC SW QUAD ANLG SPST CMOS 14-DIP datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 2.25A 80 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 19POS STRGHT PINS datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 3.7A SOT-23-3 datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 6V 30MA 6TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 7.62MM datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
LED VCSEL 850NM 1GBPS FLAT TO-46 datasheet.pdf
IC SRAM 72MB 500MHZ 165BGA datasheet.pdf