Susumu RG1608N-1050-P-T1
RG1608N-1050-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1050-P-T1
Brief Description
RES SMD 105 OHM 0.02% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1050-P-T1.pdf
Availability of RG1608N-1050-P-T1
QUANTITY
RG1608N-1050-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1050-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1050-P-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)105
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1050-P-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1050-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1050-P-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-1050-P-T1
Connector Quick Connect Receptacle 16-20 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
IC SWITCH SPDT SC88 datasheet.pdf
RES SMD 1.54K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
FASSUNG A4-A1 datasheet.pdf
RF CABLE 2.92MM MALE/MALE 24" datasheet.pdf
IC BATT CHARGER LI-ION 20UDFN datasheet.pdf
DBL KEY 2 IN FLEXIBLE ACTUATOR datasheet.pdf
CONN FML 4POS TO MALE 4POS datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
CABLE 6' RJ45 datasheet.pdf
ATTENUATOR 3.5 DB DC 18GHZ datasheet.pdf