Susumu RG1608N-1052-C-T5
RG1608N-1052-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1052-C-T5
Brief Description
RES SMD 10.5K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1052-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-1052-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-1052-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1052-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1052-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.5k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1052-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1052-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1052-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-1052-C-T5
IDC CABLE - MSR20K/MC20G/MCF20K datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 800V TO220AB datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 7.1PF 50V U2J 0603 datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES CHAS MNT 243 OHM 1% 5W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf