Susumu RG1608N-1070-C-T5
RG1608N-1070-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1070-C-T5
Brief Description
RES SMD 107 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1070-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-1070-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-1070-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1070-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1070-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)107
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1070-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1070-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1070-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-1070-C-T5
IC ADC 12BIT DUAL LP 8MSOP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD datasheet.pdf
CIR BRKR 10A 277VAC 80VDC datasheet.pdf
VARISTOR 35.1V 500A DISC 7MM datasheet.pdf
CAP CER 1.2UF 500V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 14POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
TRANSFORMER ISOL datasheet.pdf
LED WARM WHITE 2700K 83CRI 24SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
100 mA, Low Quiescent Current, CMOS Linear Regulator IC datasheet.pdf