Susumu RG1608N-1073-W-T5
RG1608N-1073-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1073-W-T5
Brief Description
RES SMD 107KOHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1073-W-T5.pdf
Availability of RG1608N-1073-W-T5
QUANTITY
RG1608N-1073-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1073-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1073-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)107k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1073-W-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1073-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1073-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-1073-W-T5
IDC CABLE- AKP26A/ AE26M / AKP26 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPST 8A 9V datasheet.pdf
CONN MALE 14AWG INVERTED CONVER datasheet.pdf
IC HID LAMP CONTROLLER 28SOIC datasheet.pdf
TRANS PNP 40V 3A 3-DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES 510 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 2.4A 75 MOHM SMD datasheet.pdf