Susumu RG1608N-111-W-T1
RG1608N-111-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-111-W-T1
Brief Description
RES SMD 110 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-111-W-T1.pdf
Availability of RG1608N-111-W-T1
QUANTITY
RG1608N-111-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-111-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-111-W-T1
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-111-W-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-111-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-111-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-111-W-T1
RES SMD 165 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 1KX9 10NS 64QFP datasheet.pdf
RES 20.0K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 24V 76.8V 3.2A datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 8A 125V datasheet.pdf
RES 15K OHM 11W 10% AXIAL datasheet.pdf