Susumu RG1608N-1130-B-T5
RG1608N-1130-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1130-B-T5
Brief Description
RES SMD 113 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1130-B-T5.pdf
Availability of RG1608N-1130-B-T5
QUANTITY
RG1608N-1130-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1130-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1130-B-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)113
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1130-B-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1130-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1130-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-1130-B-T5
INSERT VOLT SELECTOR PEM MARKED datasheet.pdf
IC SGL POS-EDG-TRG D F/F SM8 datasheet.pdf
RES SMD 5.9K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 15POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
OSC TCXO 11.0592MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS INLINE PINS datasheet.pdf
DSUB 44PIN HSG CRIMP datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
CONN D-SUB RCPT 9POS R/A SOLDER datasheet.pdf
QPro Virtex 2.5V QML High-Reliability FPGAs IC datasheet.pdf