Susumu RG1608N-1153-C-T5
RG1608N-1153-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1153-C-T5
Brief Description
RES SMD 115KOHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1153-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-1153-C-T5
QUANTITY
RG1608N-1153-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1153-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1153-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)115k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1153-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1153-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1153-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-1153-C-T5
RES SMD 60.4K OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 18.2K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 51PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 56VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM 3/4 58A BNCM datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 200V SCREW datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 3PDT 6A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CAP FILM 75UF 5% 700VDC RADIAL datasheet.pdf