Susumu RG1608N-1213-C-T5
RG1608N-1213-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1213-C-T5
Brief Description
RES SMD 121KOHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1213-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-1213-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-1213-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1213-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1213-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1213-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1213-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1213-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-1213-C-T5
CONN HEADER RT/A 10POS .100 TIN datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 600V TO220AB datasheet.pdf
IC ADSL LINE DRIVER LP 24VQFN datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 1.5A 8MSOP datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 35V 10% 1411 datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC INC WP 100W 100V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.5A datasheet.pdf