Susumu RG1608N-1213-W-T5
RG1608N-1213-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1213-W-T5
Brief Description
RES SMD 121KOHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1213-W-T5.pdf
Availability of RG1608N-1213-W-T5
QUANTITY
RG1608N-1213-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1213-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1213-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1213-W-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1213-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1213-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-1213-W-T5
RES SMD 16 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS PANEL MNT W/PINS datasheet.pdf
PTC RESETTABLE RADIAL 60V 3A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 37POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 915MA 370 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 10-12 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf