Susumu RG1608N-1272-C-T5
RG1608N-1272-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1272-C-T5
Brief Description
RES SMD 12.7K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1272-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-1272-C-T5
QUANTITY
RG1608N-1272-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1272-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1272-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.7k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1272-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1272-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1272-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-1272-C-T5
TRANS PNP 25V 3A SOT-89 datasheet.pdf
IC COMP DUAL MICRPWR CMOS 8-SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
TRANS NPN 80V 10A TO-220 datasheet.pdf
RES SMD 2.26K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS SNGL .100 STR datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 265V 6 OHM 120C datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 3.3V 15A datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER CLI C 2-4 datasheet.pdf
ULTRA-FLEX FEP 31 AWG 1000 FT BR datasheet.pdf