Susumu RG1608N-1273-C-T5
RG1608N-1273-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1273-C-T5
Brief Description
RES SMD 127KOHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1273-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-1273-C-T5
QUANTITY
RG1608N-1273-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1273-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1273-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)127k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1273-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1273-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1273-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-1273-C-T5
BATTERY PK 6.0V 2800 MAH NICAD datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE I2C 16TSSOP datasheet.pdf
IC MICROMONITOR 3.3V 5% 8-USOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 17POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2.5A SYNC 16QFN datasheet.pdf
RES SMD 348K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 18POS JAM NUT SKT datasheet.pdf