Susumu RG1608N-131-W-T5
RG1608N-131-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-131-W-T5
Brief Description
RES SMD 130 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-131-W-T5.pdf
Availability of RG1608N-131-W-T5
QUANTITY
RG1608N-131-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-131-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-131-W-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-131-W-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-131-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-131-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-131-W-T5
TRIMMER 500 OHM 0.5W SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EYELET datasheet.pdf
HEATSHINK KIT REFILL 1" BLK 8PC datasheet.pdf
IC GATE XNOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 9-18VIN 05VOUT datasheet.pdf
RES 634 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON datasheet.pdf
IC SMART DETECTOR TSOT23-8 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V datasheet.pdf