Susumu RG1608N-1370-D-T5
RG1608N-1370-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1370-D-T5
Brief Description
RES SMD 137 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1370-D-T5.pdf
Availability of RG1608N-1370-D-T5
QUANTITY
RG1608N-1370-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1370-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1370-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)137
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1370-D-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1370-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1370-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-1370-D-T5
FUSE BLOCK CART 300V CHASS MNT datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 200V X7R 1210 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 240V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS WALL MT PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
3M F9460PC VHB 1" SQ - 250/PACK datasheet.pdf
ENVIRONMENTALLY SEALED LIMIT SW datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X6MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf