Susumu RG1608N-1400-W-T1
RG1608N-1400-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1400-W-T1
Brief Description
RES SMD 140 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1400-W-T1.pdf
Availability of RG1608N-1400-W-T1
QUANTITY
RG1608N-1400-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1400-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1400-W-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)140
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1400-W-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1400-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1400-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-1400-W-T1
FUSE AUTO 500A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 10POS 1MM datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 200MW MINI3 datasheet.pdf
23P MTA100 CONN ASSY WHT datasheet.pdf
OSC VCTCXO 16.000MHZ CL SNWV SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 24V IN 15V OUT datasheet.pdf
SWITCH LIMIT PB PNL MT SPDT 4A datasheet.pdf
HEADER 3POS 5.08MM GREEN datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25.4MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 150W datasheet.pdf