Susumu RG1608N-1430-B-T1
RG1608N-1430-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1430-B-T1
Brief Description
RES SMD 143 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1430-B-T1.pdf
Availability of RG1608N-1430-B-T1
QUANTITY
RG1608N-1430-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1430-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1430-B-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)143
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1430-B-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1430-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1430-B-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-1430-B-T1
RES 56K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BOOST SEPIC ADJ 1A 8SOIC datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 9PS 26AWG .156 TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 47.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 75 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller Backlight 16-SOIC datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 40MM datasheet.pdf
RES 91 OHM 50W 1% TO220 datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.016" (0.40mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
THERM PAD 5519S 210X155MM 1.0MM datasheet.pdf