Susumu RG1608N-1430-C-T5
RG1608N-1430-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1430-C-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 143 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1430-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-1430-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-1430-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1430-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1430-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)143
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1430-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1430-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1430-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-1430-C-T5
POLARIZING KEY (CARD EDGE) datasheet.pdf
RES 113 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 10.6A TO220 datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 2.61K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
FX2BB BREADBOARD datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512K FLASH 48-LQFP datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf
CAP FILM 82NF10% 630VDC RAD datasheet.pdf