Susumu RG1608N-1430-D-T5
RG1608N-1430-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1430-D-T5
Brief Description
RES SMD 143 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1430-D-T5.pdf
Availability of RG1608N-1430-D-T5
QUANTITY
RG1608N-1430-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1430-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1430-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)143
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1430-D-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1430-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1430-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-1430-D-T5
RES SMD 750K OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
DIODE PIN ATTENUATOR SGL SOT-23 datasheet.pdf
CARD RACK VENT/FIX COV 3UX19X12 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
MINI SPOX PLUG HSG 524009 datasheet.pdf
RES 3.92K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.07K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IGBT 600V 20A 51W TO-252 datasheet.pdf
MAGNETIC LATCH LARGE WHITE datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf