Susumu RG1608N-1433-C-T5
RG1608N-1433-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1433-C-T5
Brief Description
RES SMD 143KOHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1433-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-1433-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-1433-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1433-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1433-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)143k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1433-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1433-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1433-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-1433-C-T5
RES 383 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 26W D 44TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 9.7PF 100V S2H 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
TRANSFORMER WE-CST 80UH 10A SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
IC COMPARATOR SGL R-R 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 125W datasheet.pdf
RES SMD 1.72K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 63V FLATPACK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 4VSON datasheet.pdf