Susumu RG1608N-1433-W-T5
RG1608N-1433-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1433-W-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 143KOHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1433-W-T5.pdf
Availability of RG1608N-1433-W-T5
QUANTITY
RG1608N-1433-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1433-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1433-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)143k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1433-W-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1433-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1433-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-1433-W-T5
CONN HEADER .100 DUAL STR 64POS datasheet.pdf
IC DGTL POT 10K 2CH 14DIP datasheet.pdf
CBL RIBN 37COND 0.050 GRAY 300' datasheet.pdf
IC BUS EXCH SW 24BIT LV 56-TSSOP datasheet.pdf
CONNECTORS datasheet.pdf
IC FPGA 57 I/O 68PLCC datasheet.pdf
RES 0.787 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 270 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TV 100C 100#22D SKT J/N RECP datasheet.pdf
26500 2C 2#20 S BY PLUG WC datasheet.pdf
RES SMD 0.39 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf