Susumu RG1608N-1433-W-T5
RG1608N-1433-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1433-W-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 143KOHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1433-W-T5.pdf
Availability of RG1608N-1433-W-T5
QUANTITY
RG1608N-1433-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1433-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1433-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)143k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1433-W-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1433-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1433-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-1433-W-T5
OPTOISOLATOR 7.5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RELAY SSR SPST .9A 4-SSOP datasheet.pdf
MQS 81P LEVER(L) ASSY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
MODEL 412 TAP SWITCH 50A 300V datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 15UF 20% 63V THRU HOLE datasheet.pdf