Susumu RG1608N-1470-W-T1
RG1608N-1470-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1470-W-T1
Brief Description
RES SMD 147 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1470-W-T1.pdf
Availability of RG1608N-1470-W-T1
QUANTITY
RG1608N-1470-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1470-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1470-W-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)147
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1470-W-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1470-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1470-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-1470-W-T1
MOSFET N-CH 40V 160A TO-220AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 WW datasheet.pdf
IGBT 600V 15A 65W D2PAK datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
EMITTER IR 860NM 100MA SMD datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 3.5% 630VDC RAD datasheet.pdf