Susumu RG1608N-152-D-T5
RG1608N-152-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-152-D-T5
Brief Description
RES SMD 1.5K OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-152-D-T5.pdf
Availability of RG1608N-152-D-T5
QUANTITY
RG1608N-152-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-152-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-152-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-152-D-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-152-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-152-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-152-D-T5
RELAY REED SPST 500MA 12V datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 18W datasheet.pdf
IC PLD 10MC 10NS 24DIP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 12VOUT datasheet.pdf
SYSMAC GATEWAY SDK FINS GW datasheet.pdf
RES 316 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET 40POS CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 0.2 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf