Susumu RG1608N-154-B-T1
RG1608N-154-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-154-B-T1
Brief Description
RES SMD 150K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-154-B-T1.pdf
Availability of RG1608N-154-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-154-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-154-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-154-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-154-B-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-154-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-154-B-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-154-B-T1
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES 787K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 370MA 1.248 OHM datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 2A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
REGULATOR SWITCHING 36V 3A datasheet.pdf
GSM/HSPA datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 20A TO3P datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 50MA 8SOIC datasheet.pdf