Susumu RG1608N-1543-W-T5
RG1608N-1543-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1543-W-T5
Brief Description
RES SMD 154KOHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1543-W-T5.pdf
Availability of RG1608N-1543-W-T5
QUANTITY
RG1608N-1543-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1543-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1543-W-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)154k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1543-W-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1543-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1543-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-1543-W-T5
IC OFFLINE SWIT PWM UVLO HV 8DIP datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT R/A PCB 2MM HM COAXIAL datasheet.pdf
QUICKIE*II HEADER datasheet.pdf
IC SDRAM 512MBIT 166MHZ 90BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
RES 80.6K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG SHLD 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.15A 4TDFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf