Susumu RG1608N-1581-D-T5
RG1608N-1581-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1581-D-T5
Brief Description
RES SMD 1.58KOHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1581-D-T5.pdf
Availability of RG1608N-1581-D-T5
QUANTITY
RG1608N-1581-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1581-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1581-D-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.58k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1581-D-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1581-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1581-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-1581-D-T5
TVS DIODE 43.6VWM 73.61VC SMD datasheet.pdf
RES SMD 158KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 25V 20% 2917 datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 6.7NS 44VQFP datasheet.pdf
ELECTRODE BAND WEIGHT U-SHAPED datasheet.pdf
POT 1M OHM 2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE SKT RA datasheet.pdf