Susumu RG1608N-1582-C-T5
RG1608N-1582-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1582-C-T5
Brief Description
RES SMD 15.8K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1582-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-1582-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-1582-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1582-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1582-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.8k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1582-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1582-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1582-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-1582-C-T5
RES SMD 121 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 40.2VWM 64.8VC SMA datasheet.pdf
MICRO 51POS SKT 10" datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 665 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN LINE DRAIN SET SCREW 1POS datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HDR 43POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf