Susumu RG1608N-1622-D-T5
RG1608N-1622-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1622-D-T5
Brief Description
RES SMD 16.2KOHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1622-D-T5.pdf
Availability of RG1608N-1622-D-T5
QUANTITY
RG1608N-1622-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1622-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1622-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1622-D-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1622-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1622-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-1622-D-T5
IC SEQUENCER POWER SOT23-6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125 SQ WW datasheet.pdf
IC CONV DDR DDR2 DDR3 8SOPWRPAD datasheet.pdf
LED CBI 5MM BI-LEVEL BKLT YW/GN datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
RES SMD 56.9K OHM 0.1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 5PIN CRIMP datasheet.pdf
CABLE 2COND 24AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
SENSOR PRES 150PSI ABSO 12V SMT datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 730MA 420 MOHM datasheet.pdf
OSC XO 500.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf