Susumu RG1608N-1651-B-T1
RG1608N-1651-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1651-B-T1
Brief Description
RES SMD 1.65KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1651-B-T1.pdf
Availability of RG1608N-1651-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-1651-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1651-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1651-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.65k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1651-B-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1651-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1651-B-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-1651-B-T1
INPUT MODULE AC 6MA 5VDC datasheet.pdf
TERM LOCK/FORK NYL 12-10AWG 1/4 datasheet.pdf
CAP CER 18PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
PATCH CORDS 24 INCH datasheet.pdf
RELAY REED 4PST 500MA 12V datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 26POS 2MM SMD datasheet.pdf
IC REG BST 3.3V 0.2A SYNC SOT23 datasheet.pdf
RES 8.2K OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 132POS .050 SMD datasheet.pdf