Susumu RG1608N-1651-B-T5
RG1608N-1651-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1651-B-T5
Brief Description
RES SMD 1.65KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1651-B-T5.pdf
Availability of RG1608N-1651-B-T5
QUANTITY
RG1608N-1651-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1651-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1651-B-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.65k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1651-B-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1651-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1651-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-1651-B-T5
IC ADC 12BIT SER 200K 8DIP datasheet.pdf
CAP CER 10UF 4V X5R 0805 datasheet.pdf
15P MTA156 CONN ASSY 22AWG LF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 800MA 100 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 10.9K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
ZERO SMOG 6V FUME EXTRACTION 100 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
CONN ADAPTER 26P-26P F-M PNL MNT datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPST-NO LNG HNG L datasheet.pdf
CAP FILM 1 UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf