Susumu RG1608N-1652-W-T1
RG1608N-1652-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1652-W-T1
Brief Description
RES SMD 16.5K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1652-W-T1.pdf
Availability of RG1608N-1652-W-T1
QUANTITY
RG1608N-1652-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1652-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1652-W-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.5k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1652-W-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1652-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1652-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-1652-W-T1
WDU 16/E datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 30.1 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 200MA SOT23 datasheet.pdf
MINI-FIT JR LCP VERT. HDR PEGS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ6 M50 datasheet.pdf
INDICATOR datasheet.pdf
CONN DSUB PCB THRU-HOLE datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf