Susumu RG1608N-1693-W-T5
RG1608N-1693-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1693-W-T5
Brief Description
RES SMD 169KOHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1693-W-T5.pdf
Availability of RG1608N-1693-W-T5
QUANTITY
RG1608N-1693-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1693-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1693-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)169k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1693-W-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1693-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1693-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-1693-W-T5
RES SMD 976 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RECEPT 30POS 2MM SMD .5MM datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 50V SL AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 48POS SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 12V 3.5A datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 20% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf