Susumu RG1608N-1740-W-T5
RG1608N-1740-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1740-W-T5
Brief Description
RES SMD 174 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1740-W-T5.pdf
Availability of RG1608N-1740-W-T5
QUANTITY
RG1608N-1740-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1740-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1740-W-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)174
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1740-W-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1740-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1740-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-1740-W-T5
LAMP FILAMENT WEDGE BASE 24V datasheet.pdf
IC BUFF TRI-ST QD N-INV 14SOP datasheet.pdf
IC RS232 3V-5.5V DRVR 20-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
BLZP 5.08/06/180LH SN OR BX datasheet.pdf
LSF-SMT 3.50/03/90 3.5SN BK datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
TOOL ACCY datasheet.pdf
GUARD ASSY datasheet.pdf
CAP CER 22PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf